• -35%

Rower Kellys Spider 30 2023

Zaoszczędź 35%
1 884,35 zł Zaoszczędź 35%
2 899,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 2 899,00 zł
Kolor
Rozmiar koła
Rozmiar ramy
Wybierz inny kolor lub wariant Ilość help_outlineZapytaj o produkt
Rower Kellys Spider 30 2023

Rower Kellys Spider 30 2023

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Kup za 45,00 zł i otrzymaj darmową dostawę

Rower górski - Kellys Spider 30 2023

Poszukując budżetowego roweru górskiego warto zwrócić uwagę na podstawowy model marki Kellys czyli Rower górski Kellys - Spider 30 2023. Ten  klasyczny model XC wyróżnia się bowiem nie tylko ciekawym designem, ale także odpowiednim stosunkiem ceny do jakości. Gdy dodamy do tego ramę w technologii RRC, której konstrukcja sprawia, iż Kellys - Spider 30  nie tylko radzi sobie ze stromymi podjazdami, ale takżę potrafi bardzo komfortowo pokonywać ostre zakręty otrzymujemy niezwykle ciekawą propozycję na rynku w cenie do 3000 zł. Decydując się na Rower górski Kellys - Spider 30 2023 otrzymujesz rower do wszystkiego, z osprzętem który jest połączeniem uniwersalności i jakości, którego wygląd nie zostanie pomylony z żadnym produktem konkurencji. 

Jaki rower MTB wybrać? - model Spider od firmy Kellys

Decyzja o zakupie roweru poniżej 3000 zł jest bardzo skomplikowana w związku z dużą ilością modeli na rynku, dlaczego warto więc zdecydować się właśnie na Rower górski Kellys - Spider 30 2023? W tym budżecie priorytetem powinna być dla Ciebie uniwersalność. Pod tym pojęciem można rozumieć zarówno możliwość wybrania się rowerem w dowolną lokalizację niezależnie od terenu, po którym się poruszasz jak i dobór osprzętu, który poradzi sobie w wybranych okolicznościach i jednocześnie nie będzie dla Ciebie zbyt drogi w trakcie przygody z Twoim Kellysem. Rower górski Kellys - Spider 30 2023 jako klasyczny model XC posiada amortyzator sprężynowy o skoku 100 mm ze stajni Suntoura. Jest to poczciwa jednostka nie wymagająca kosztownego serwisu i charakteryzująca się dużą wytrzymałością. Jej wykorzystanie powoduje, iż Kellys - Spider 30 będzie posiadał geometrie radzącą sobie w miejskiej dżungli, a także w cięższym terenie.

Jej uzupełnieniem jest klasyczny napęd Shimano charakteryzujący się 24 przełożeniami. Ich zakres sprawi, iż Rower górski Kellys - Spider 30 2023 będzie w stanie osiągnąć wysokie  prędkości na asfalcie, a także nie będzie miał problemu z podjazdem nawet w cięższym terenie. Jak każdy rower górski Kellys - Spider 30 nie może obejść się bez odpowiednich hamulców. W przypadku tego modelu producent zdecydował się na hamulce tarczowe mechaniczne. To bardzo dobry wybór, gdyż łączą one zarówno hydrauliki jak i V-brake. Podobnie jak w hydraulice nie musimy martwić się o zużycie obręczy, a jednocześnie jesteśmy w stanie wyregulować siłę hamowania. Uzupełnieniem są tutaj wzmacniane koła wraz oponami marki IMPAC o szerokości 2,1 cala. Jest to złoty środek powodujący, iż Rower górski Kellys - Spider 30 2023 nie będzie miał problemów ze stabilnością nawet  w ciężkim terenie, a jednocześnie nie będzie posiadał dużych oporów toczenia na utwardzonej nawierzchni. 

Rozsądny i dobry rower w cenie do 3000zł - Spider 30 2023

Marka Kellys charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. W swojej cenie Rozsądny i dobry rower w cenie do 3000 zł? - Spider 30 2023 oferuje więc rower oparty w całości o osprzęt renomowanych producentów, bez charakterystycznych ukrytych tanich elementów tak często pojawiających się u konkurencji. Dodatkowo kupując rowery marki Kellys możesz mieć pewność, iż jakość wykonania i regulacji roweru będzie stać na wysokim poziomie. 

Rower górski Kellys Spider 30 2023 – zalety:

- dedykowane szerokie opony MTB

- tarczowe hamulce mechaniczne

- napęd w systemie Shimano


Ilość biegów
24
Materiał ramy
aluminium
Amortyzacja
przednia
Płeć
męskie
Przerzutka tył
Shimano TOURNEY
Kolor
czarny
czerwony
niebieski
pomarańczowy
Rama
KELLYS Alutec RRC 29 - Race Ready Concept
Widelec
SR SUNTOUR XCE28 (29), 100mm, coil spring
Przerzutka przednia
SHIMANO TY700 (34.9mm)
Przerzutka tylna
SHIMANO TX800 (direct mount)
Kaseta/wolnobieg
SHIMANO CS-HG200-8 (12-32T)
Łańcuch
KMC Z8 (110 links)
Manetki
SHIMANO ST-EF510-8 EZ-fire Plus
Korba
SHIMANO TY301 (42x34x24T) - length 175mm
Wkład suportu
cartridge (122mm)
Hamulce
C-Star CX7 Mechanical Disc
Tarcze hamulcowe
160mm front / 160mm rear
Dźwignie hamulcowe
SHIMANO ST-EF510 EZ-fire Plus
Obręcze
KLS Draft Disc 622x21 (32 holes)
Piasty
KLS Firework Disc (32 holes)
Szprychy
steel
Opony
IMPAC Ridgepac 54-622 (29x2.10)
Kierownica
KLS Active RiseBar - diam 31.8mm / rise 18mm / width 660mm (S), 680mm (M - XL)
Mostek
KLS Active - diam 28.6mm / bar bore 31.8mm / 8° / length 75mm (M), 90mm (L)
Chwyty
KLS Advancer
Stery
semi-integrated
Siodło
KLS Sentinel 2
Sztyca
KLS Active - diam 30.9mm / length 300mm (S - M), 350mm (L - XL)
*
Produkty mogą różnić się do tych przedstawionych na zdjęciach jak i od specyfikacji podanej w opisie.

Brak opinii klientów w tej chwili.

JAK WYBRAĆ ROZMIAR RAMY ROWEROWEJ?

Aby móc w pełni rozkoszować się przyjemnością płynącą z jazdy Twoim nowym rowerem, musisz najpierw prawidłowo dobrać rozmiar jego ramy. W przeciwnym wypadku korzystanie z Twojego nowego sprzętu może powodować dyskomfort, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa. Ale nie martw się na zapas – mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pokażą Ci, jak dobrać rozmiar ramy rowerowej!

Rama rowerowa – rozmiar. Zanim zaczniesz

Należy pamiętać o tym, że nawet ramy przeznaczone to tego samego rodzaju kolarstwa mogą mieć nieco różną geometrię. Na całokształt mają wpływ również inne wymiary, jak na przykład kąt główki ramy (α), kąt rury podsiodłowej (β), efektywna długość górnej rury – (x), długość tylnego trójkąta ramy (y) lub baza kół (z). Najczęściej spotykane rozmiary ram to od 17” do 21”, lub w przypadku rowerów szosowych od 50cm do 57cm.

Geometria ramy ma ogromne znaczenie!

To, w jaki sposób będzie prowadzić się Twój nowy rower, w dużej mierze zależeć będzie od kształtu oraz geometrii jego ramy. Co ciekawe, nawet zmiany rzędu 1° czy 2° mogą znacząco wpłynąć na zachowanie i właściwości jezdne jednośladu.

Przykładowo, rowery górskie o ostrzejszym kącie główki (czyli kącie, pod którym zamocowany jest amortyzator) są stabilniejsze przy dużych prędkościach, ale okupują to koniecznością użycia większej siły w celu zmiany kierunku poruszania się roweru.

Z drugiej strony spektrum mamy rowery szosowe, czyli maszyny zaprojektowane z myślą o osiąganiu ogromnych szybkości. Wymuszają one mocno pochyloną sylwetkę, co jest niezwykle pożądane w trakcie wyścigu, ale po kilku godzinach spędzonych w siodle zaczyna powodować duży dyskomfort. Dlatego też rama wyścigowych szos posiada zazwyczaj węższy rozstaw kół oraz ostrzejsze kąty zapewniające maksymalną aerodynamikę. Dla kontrastu rowery szosowe endurance oferują bardziej wyprostowaną pozycję, która pozwala na wygodne pokonywanie długich tras, kosztem nieco mniejszej prędkości.

Jak dobrać rozmiar roweru?

Odpowiednio dobrana geometria jednośladu to jednak nie wszystko, czego potrzebuje dobra rama rowerowa – rozmiar jest równie ważny! Zbyt duża rama będzie powodowała problemy z wsiadaniem na rower oraz sprawi, że ciężko będzie Ci dosięgnąć do pedałów. Z kolei zbyt niska rama będzie powodować duży dyskomfort i pogarszać efektywność pedałowania.

Zatem jak dobrać rozmiar roweru? Poszukiwania idealnego wymiaru ramy powinieneś zacząć od zagospodarowania sobie kilku wolnych minut oraz znalezienia jakiejś miary. Przedstawiamy sposób jak dobrać i zmierzyć rozmiar ramy rowerowej.

Najbardziej efektywny i dokładny sposób doboru rozmiaru ramy odbywa się poprzez zmierzenie długości wewnętrznej strony naszej nogi, czyli przekroku. Innymi słowy jest to odległość od krocza do ziemi. Przekrok musi być mniejszy od wysokości ramy – zagwarantuje nam to wygodę oraz uchroni przed poważną kontuzją w momencie, w którym z jakiegoś powodu trzeba byłoby szybko zeskoczyć z roweru (lądując stopami na ziemi nie uderzysz ramą w czułe miejsce).

Pomiaru przekroku można dokonać, stojąc boso przy ścianie i zaznaczając na niej ołówkiem najwyższy punkt w kroku. Następnie należy zmierzyć odległość od zaznaczonego punktu do podłogi. Żeby ułatwić pomiar, można do tego celu użyć książki, przykładając ją grzbietem do ściany.

Tak zmierzona odległość będzie wartością bazową, na podstawie której będziemy określać wysokość, jaką powinna posiadać nasza rama rowerowa. Rozmiar przekroku musimy następnie przemnożyć przez podane poniżej przeliczniki w zależności od rodzaju roweru, jaki nas interesuje:

  • dla roweru górskiego na kołach 26” lub 27,5” – przez 0,226; – rozmiar ramy wyrażony w calach.

  • dla roweru górskiego na kołach 29” – przez 0,238; – rozmiar ramy wyrażony w calach.

  • dla rowerów trekkingowych, crossowych i miejskich – przez 0,25. – rozmiar ramy wyrażony w calach.

Pozwoli Ci to uzyskać przybliżone rozmiary ram rowerowych wyrażane w calach.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w naszych obliczeniach nie uwzględniliśmy rowerów szosowych. Stało się tak dlatego, że zwyczajowo rozmiary ram rowerowych wyrażane są w calach, podczas gdy wysokość szos podawana jest w centymetrach.

Dlatego też, jeśli chcesz kupić rower szosowy, to otrzymany wcześniej przekrok przemnóż przez 0,66. Współczynnik ten pozwoli Ci otrzymać przybliżony rozmiar ramy wyrażony w centymetrach.

Matematyka to nie wszystko

Pamiętaj jednak, że powyższe wyliczenia zapewniają tylko teoretyczny pogląd na to, jakie rozmiary ram rowerowych będą dla Ciebie odpowiednie. Może okazać się, że wyliczony rozmiar ramy wyniesie na przykład 19”, ale w praktyce okaże się, że lepiej będziesz czuć się, jeżdżąc na rowerze w rozmiarze 21”.

To, jaki rozmiar ramy rowerowej będzie dla Ciebie odpowiedni, zależeć będzie także od typu roweru – przykładowo, w przypadku rowerów górskich posiadających koła 26” lub 27,5” lepszym wyborem będą mniejsze rozmiary ram niż w rowerach trekkingowych. Dlatego też, jeżeli tylko masz taką możliwość, to warto udać się do pobliskiego sklepu rowerowego i tam fizycznie „przymierzyć się” do roweru.

Przeczytaj też artykułjak dobrać rozmiar koła.

Nie jesteś pewny, jaki rozmiar ramy wybrać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

W Republice Rowerowej dosłownie żyjemy rowerami i wszystkim, co jest z nimi związane. Dlatego też chętnie pomożemy Ci w doborze zarówno odpowiedniego jednośladu, jak i wysokości jego ramy! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wachlarz sprzętów – od rowerów miejskich i trekkingowych, przez górale i e-bike, a kończąc na aerodynamicznych szosach.

Jak wybrać rozmiar ramy rowerowej – tabela

Długość wewnętrznej strony nogi [cm]

Rozmiar ramy w calach

Rozmiar ramy w cm

Rower MTB koła 26” i 27,5”

Rower MTB koło 29”

Rower trekkingowy, crossowy i miejski

Rower szosowy

66

15

16

17

44

68

15

16

17

45

70

16

17

18

46

72

16

17

18

48

74

17

18

19

49

76

17

18

19

50

78

18

19

20

51

80

18

19

20

53

82

19

20

21

54

84

19

20

21

55

86

19

20

22

57

88

20

21

22

58

90

20

21

23

59

92

21

22

23

61

94

21

22

24

62

Źródło: roweroweporady.pl/rozmiar-ramy-rowerowej

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło