Rowery crossowe

Czym tak naprawdę jest rower crossowy? Rower crossowy jest kompromisem, dzięki któremu można połączyć możliwość jazdy w terenie z komfortem. Wygodna pozycja za kierownicą pozwala na przyjemne pokonywanie rekreacyjnych tras, które nie wymagają zastosowania szerokich opon lub dużego skoku amortyzatora. Rower Crossowy idealnie nada się do jazdy zarówno po miejskich jaki i pozamiejskich ścieżkach, na dłuższe i krótsze wycieczki. Rower Crossowy jest lekki i świetnie się prezentuje, dzięki czemu idealnie sprawdza się jako uniwersalny jednoślad.

Istnieje 14 produktów.

Wyświetlanie 1-14 z 14 przedmiotów

Aktywne filtry

Co sprawia, że rowery crossowy jest tak wyjątkowy? Jego coraz większa popularność spowodowana jest między innymi uniwersalnością jaką ze sobą niesie. Wąskie opony pozwalają na efektywniejsza jazdę na płaskim terenie, a amortyzowany widelec oraz wydajna geometria, którą posiada rower crossowy nadaje mu sportowego zacięcia. Rower crossowy to rower do jazdy rekreacyjnej, ponieważ pozwala na zajęcie nieco bardziej wyprostowanej pozycji na siodełku niż w przypadku rowerów górskich i ma również nieco węższą kierownicę. Istnieją modele, które występują również w wersjach damskich. Rower crossowy, podobnie jak rower górski, wyposażony jest w amortyzowany widelec. Jego skok jest mniejszy niż w przypadku rowerów MTB, ponieważ przeznaczenie roweru crossowego nie wymaga tak dużego skoku. Podstawowe modele rowerów crossowych wyposażone są w hamulce typu V-brake. W wyższych modelach możemy już znaleźć hamulce tarczowe. Koła wszystkich rowerów crossowych posiadają rozmiar 28”. Dzięki temu są szybkie i bardzo sprawnie nabierają prędkości. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że wybór opon w takim rozmiarze jest bardzo duży, więc bez problemu można znaleźć odpowiedni model. Wszystko to sprawia, że rower crossowy jest jednym z najbardziej uniwersalnych i praktycznych rozwiązań wśród jednośladów.

Nie jesteś jeszcze pewny, czy rower crossowy jest dla Ciebie? Odwiedź nasz poradnik, który pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj roweru: https://republikarowerowa.pl/porady/artykul/jak-wybrac-rower.html Natomiast jeżeli zastanawiasz się jaki rozmiar ramy powinieneś wybrać, skorzystaj z naszego poradnika: https://republikarowerowa.pl/porady/artykul/jak-wybrac-rozmiar-ramy-rowerowej.html

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło