Kategorie

Informacje

Raty Santander

  Zdrowie i lifestyle Technikalia
 • Najczęstsze awarie w rowerze, ich przyczyny i naprawa
  Najczęstsze awarie w rowerze, ich przyczyny i naprawa
  12 Views

  Nikt ich nie lubi, ale zdarzają się każdemu – tak w skrócie można opisać usterki w rowerze. Pojawiają się nagle i bez żadnego ostrzeżenia, psując tym samym przyjemną przejażdżkę jednośladem. Na szczęście w większości przypadków taka przydrożna awaria roweru może zostać zażegnana szybko i skutecznie przy pomocy podręcznego zestawu narzędzi. Dzisiaj podpowiadamy, jak sobie poradzić z większością najczęstszych problemów rowerowych.

  Czytaj więcej
 • Jak się przygotować do wycieczki trekkingowej rowerem
  Jak się przygotować do wycieczki trekkingowej rowerem
  10 Views

  Podróże rowerem nie tylko hartują ciało i umysł, lecz także pozwalają zwiedzić kawał świata praktycznie za darmo. Co więcej, rowerowe wyprawy umożliwiają podziwianie pięknych zakątków turystycznych, które są całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego – malownicze górskie ścieżki, szlaki wokół jezior, a nawet historyczne budowle i ruiny zamków! Jednak, aby jednośladowa turystyka zakończyła się powodzeniem, niezbędne jest dokładne zaplanowanie całej wyprawy. Zatem jak się przygotować do...

  Czytaj więcej
 • Czy liczba biegów w rowerze ma znaczenie?
  Czy liczba biegów w rowerze ma znaczenie?
  7 Views

  Jednym z najbardziej znaczących wynalazków w świecie jednośladów są przerzutki. To właśnie dzięki nim biegi w rowerze stały się faktem, a kolarze zyskali możliwość płynnego i efektywnego poruszania się po niemal każdym terenie. Początkowo producenci sprzętu dążyli do tego, by oferować swoim klientom jak najwięcej możliwych kombinacji przełożeń, jednak wraz z rozwojem technologii trend ten zaczął się odwracać. Dlatego też, dzisiaj podpowiadamy, ile biegów w rowerze sprawdzi się najlepiej.

  Czytaj więcej
 • Mity związane z rowerami – rozprawiamy się z błędnymi przekonaniami
  Mity związane z rowerami – rozprawiamy się z błędnymi przekonaniami
  8 Views

  Z jakiegoś dziwnego powodu wiele osób ciągle wierzy w pewne mity rowerowe, które tak naprawdę nie mają żadnego uzasadnienia. Co gorsza, niektóre z tych błędnych przekonań mogą być wręcz szkodliwe – zarówno dla Twojego bezpieczeństwa, jak i domowego budżetu. Dzisiaj na celownik weźmiemy najpopularniejsze mity związane z rowerami i postaramy się je obalić.

  Czytaj więcej
 • Licznik rowerowy – niezbędnik czy gadżet?
  Licznik rowerowy – niezbędnik czy gadżet?
  19 Views

  Liczniki rowerowe były kiedyś obowiązkowym wyposażeniem każdego jednośladu, ale wraz z coraz większą popularyzacją smartfonów odeszły w cień i straciły swoją popularność. Nie trzeba było jednak długo czekać na ich powrót do łask, który zapewniły im całkowicie nowe funkcje, takie jak między innymi mierzenie międzyczasów oraz aktualnego nachylenia nawierzchni, a nawet dokładnej nawigacji satelitarnej GPS

  Czytaj więcej
 • Jaki rower na wyprawę po zróżnicowanym terenie?
  Jaki rower na wyprawę po zróżnicowanym terenie?
  15 Views

  Rower do jazdy w terenie musi spełniać szereg wymagań, by sprostać wszystkim stawianym przed nim zadaniom. Jego konstrukcja powinna być lekka, ale jednocześnie bardzo wytrzymała. Ważna jest także geometria samej ramy, ponieważ to właśnie od niej zależeć będzie ergonomiczność pozycji za kierownicą jednośladu. Zatem jak prawidłowo dobrać rower w teren, na asfalt i do miasta?

  Czytaj więcej
 • Jak się ubrać na rower?
  Jak się ubrać na rower?
  15 Views

  Dobrze dobrane ubrania na rower to podstawa kolarstwa – zapewniają wygodę, pełną swobodę ruchu i szybko odprowadzają pot. Dodatkowo można w nich zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria oraz prowiant na wielogodzinną wycieczkę. Jednak skompletowanie odpowiedniego zestawu odzieży rowerowej ze względu na szereg różnych rodzajów krojów oraz zastosowań może sprawić nieco problemu. Zatem w co się ubrać by było wygodnie i praktycznie?

  Czytaj więcej
 • Ciekawe polskie trasy rowerowe
  Ciekawe polskie trasy rowerowe
  23 Views

  Trasy rowerowe w Polsce potrafią być naprawdę malownicze, a poruszanie się po nich pozwala odprężyć się i zostawić za sobą wszystkie życiowe stresy. Aby je odnaleźć, czasami wystarczy tylko zjechać z utartego szlaku i pojechać przed siebie. Z kolei, jeśli nie czujesz w sobie pierwiastka odkrywcy, to przydatna może okazać się mapa ścieżek rowerowych. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, na pewno w swojej okolicy znajdziesz jakieś ciekawe miejsca, do których warto wybrać...

  Czytaj więcej
 • Ciśnienie w oponach rowerowych – jak wpływa na jazdę i żywność opony?
  Ciśnienie w oponach rowerowych – jak wpływa na jazdę i żywność opony?
  27 Views

  Jednym z najważniejszych parametrów wpływających na właściwości jezdne Twojego jednośladu jest ciśnienie opon w rowerze. To właśnie od ilości powietrza w kołach zależeć będzie to, jak dobrze Twój sprzęt będzie trzymał się drogi w zakrętach, jak będzie przyśpieszał i jaką osiągał prędkość maksymalną. Ciśnienie opon może także bezpośrednio wpłynąć na samą jakość i wygodę jazdy. Dlatego też dzisiaj podpowiemy Ci, ile barów w rowerze będzie optymalnym wyborem.

  Czytaj więcej
 • Jak ułatwić sobie przewożenie rzeczy na rowerze
  Jak ułatwić sobie przewożenie rzeczy na rowerze
  35 Views

  Turystyka rowerowa to wspaniałe hobby, które nie tylko zadba o Twoją kondycję, ale również pozwoli Ci zwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca w Polsce i poza granicami naszego kraju. Co ciekawe, taka forma spędzania wolnego czasu nie zrujnuje Twojego domowego budżetu – wystarczy Ci tylko porządna sakwa na rower i zestaw kilku toreb. Nie wierzysz? Sprawdź nasze sposoby na przewożenie rzeczy na Twoim własnym jednośladzie!

  Czytaj więcej
 • Rama stalowa czy aluminiowa
  Rama stalowa czy aluminiowa
  61 Views

  Aluminium kontra stal – co wybrać jako materiał do budowy ramy rowerowej? To pytanie zadaje sobie niemal każda osoba, która chce kupić sobie nowy jednoślad. Oba rozwiązania świetnie sprawdzają się w różnych warunkach, dlatego warto odpowiednio wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziesz używać roweru. Aby ułatwić Ci podjęcie trafnej decyzji, nasi eksperci z Republiki Rowerowej przygotowali dla Ciebie krótki poradnik. Czytając go, dowiesz się, co lepsze, czyli jaki materiał wybrać.

  Czytaj więcej
 • Wymiana łańcucha rowerowego – jak zrobić to dobrze?
  Wymiana łańcucha rowerowego – jak zrobić to dobrze?
  24 Views

  Napęd roweru podczas jazdy narażony jest nie tylko na ogromne przeciążenia powodowane pedałowaniem, ale także specyficzne obciążenia boczne wynikające z naturalnego naprężania się łańcucha w rowerach wyposażonych w system przerzutek. Problemem dla napędu rowerowego jest także wilgoć oraz gęste błoto, które działa jak papier ścierny. Dlatego też dzisiaj pokażemy Ci, jak zmienić łańcuch rowerowy i znowu cieszyć się sprawnym rowerem.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 44 (4 Pages)