Blog navigation
 • Co warto wiedzieć przed zakończeniem sezonu rowerowego?
  Co warto wiedzieć przed zakończeniem sezonu rowerowego?
  138 Wyświetlenia

  Jesienna pogoda nie zachęca do przejażdżek jednośladem – dni stają się coraz krótsze, a temperatura wymaga ubierania się w kilka ciepłych warstw odzieży. Nie oznacza to jednak, że wraz z nadejściem tej pory roku kończy się sezon rowerowy. Wręcz przeciwnie! Dlatego też dzisiaj będziesz mógł dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować swoją maszynę do jazdy w trudnych warunkach.

  Czytaj więcej
 • Które części rowerowe podlegają najszybszemu zużyciu?
  Które części rowerowe podlegają najszybszemu zużyciu?
  136 Wyświetlenia

  Nikt nie lub wydawać pieniędzy nadaremno, jednak czasami każdy mechanizm wymaga drobnego serwisu, który zagwarantuje mu pełną sprawność – nawet rower. Zużycie jest w pełni normalną kwestią, szczególnie jeśli sprzęt jest intensywnie eksploatowany. Niektóre elementy trzeba wymieniać częściej, a inne nieco rzadziej, ale w większości przypadków serwisowanie jednośladu jest prostą czynnością, która nie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Zatem, które części rowerowe zużywają się najszybciej?

  Czytaj więcej
 • Jak dobrać siodełko rowerowe i je ustawić?
  Jak dobrać siodełko rowerowe i je ustawić?
  167 Wyświetlenia

  Częścią, która w największym stopniu odpowiada za wygodę kolarza, jest siodełko do roweru. Jego zadaniem jest także zapewnienie podparcia oraz zmaksymalizowanie efektywności pedałowania. Jednak, jak okazuje się w praktyce, ilu rowerzystów, tyle poglądów na temat tego, jaki kształt oraz twardość powinno mieć siodełko rowerowe. Czy zatem istnieje jakiś złoty środek?

  Czytaj więcej
 • Centrowanie kół – na czym polega i dlaczego jest ważne?
  Centrowanie kół – na czym polega i dlaczego jest ważne?
  284 Wyświetlenia

  Jeśli podczas jazdy swoim jednośladem zaczynasz odczuwać specyficzne wibracje kierownicy, to najprawdopodobniej czekać Cię będzie centrowanie kół rowerowych. Jest to wymagający dużych umiejętności proces, w wyniku którego obręcz przywracana jest do swoich pierwotnych kształtów. Na przeprowadzanie tej naprawy możesz zdecydować się sam lub pozostawić to zadanie wykwalifikowanemu profesjonaliście.

  Czytaj więcej
 • W co się wyposażyć na długi wyjazd rowerowy?
  W co się wyposażyć na długi wyjazd rowerowy?
  133 Wyświetlenia

  Zapuszczanie się w nieznane swoim rowerem to jedno z najprzyjemniejszych uczuć, jakich może doświadczyć kolarz. Jednak podczas podróży jednośladem przydarzyć się może niemal wszystko – od przebitej dętki nawet po zerwany łańcuch. Dlatego też na każdy wyjazd rowerowy warto zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt, by móc poradzić sobie w każdej sytuacji. Zatem jak się wyposażyć, by bez trudu rozprawić się ze wszystkimi przeciwnościami losu?

  Czytaj więcej
 • Sposoby na poprawę komfortu jazdy na rowerze
  Sposoby na poprawę komfortu jazdy na rowerze
  213 Wyświetlenia

  Bolą Cię plecy lub drętwieją Ci ręce podczas jazdy Twoim jednośladem? A może masz już dosyć nieprzyjemnego trzęsienia w czasie jazdy po leśnych ścieżkach? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad, z których dowiesz się, jak poprawić komfort jazdy na rowerze. Dzięki nim nie tylko zadbasz o swoje zdrowie, lecz także zwiększysz swoją wydajność pedałowania.

  Czytaj więcej
 • Rowery męskie i damskie – jakie są pomiędzy nimi różnice?
  Rowery męskie i damskie – jakie są pomiędzy nimi różnice?
  146 Wyświetlenia

  Czym się różni rower damski od męskiego? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które aktualnie rozglądają się za nowym jednośladem. W sumie nie ma się czemu dziwić, ponieważ wyposażenie obu rowerów może być takie samo. Czym zatem w takim wypadku różni się rower damski i męski?  

  Czytaj więcej
 • Najczęstsze awarie w rowerze, ich przyczyny i naprawa
  Najczęstsze awarie w rowerze, ich przyczyny i naprawa
  1693 Wyświetlenia

  Nikt ich nie lubi, ale zdarzają się każdemu – tak w skrócie można opisać usterki w rowerze. Pojawiają się nagle i bez żadnego ostrzeżenia, psując tym samym przyjemną przejażdżkę jednośladem. Na szczęście w większości przypadków taka przydrożna awaria roweru może zostać zażegnana szybko i skutecznie przy pomocy podręcznego zestawu narzędzi. Dzisiaj podpowiadamy, jak sobie poradzić z większością najczęstszych problemów rowerowych.

  Czytaj więcej
 • Jak się przygotować do wycieczki trekkingowej rowerem
  Jak się przygotować do wycieczki trekkingowej rowerem
  129 Wyświetlenia

  Podróże rowerem nie tylko hartują ciało i umysł, lecz także pozwalają zwiedzić kawał świata praktycznie za darmo. Co więcej, rowerowe wyprawy umożliwiają podziwianie pięknych zakątków turystycznych, które są całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego – malownicze górskie ścieżki, szlaki wokół jezior, a nawet historyczne budowle i ruiny zamków! Jednak, aby jednośladowa turystyka zakończyła się powodzeniem, niezbędne jest dokładne zaplanowanie całej wyprawy. Zatem jak się przygotować do...

  Czytaj więcej
 • Czy liczba biegów w rowerze ma znaczenie?
  Czy liczba biegów w rowerze ma znaczenie?
  821 Wyświetlenia

  Jednym z najbardziej znaczących wynalazków w świecie jednośladów są przerzutki. To właśnie dzięki nim biegi w rowerze stały się faktem, a kolarze zyskali możliwość płynnego i efektywnego poruszania się po niemal każdym terenie. Początkowo producenci sprzętu dążyli do tego, by oferować swoim klientom jak najwięcej możliwych kombinacji przełożeń, jednak wraz z rozwojem technologii trend ten zaczął się odwracać. Dlatego też, dzisiaj podpowiadamy, ile biegów w rowerze sprawdzi się najlepiej.

  Czytaj więcej
 • Mity związane z rowerami – rozprawiamy się z błędnymi przekonaniami
  Mity związane z rowerami – rozprawiamy się z błędnymi przekonaniami
  130 Wyświetlenia

  Z jakiegoś dziwnego powodu wiele osób ciągle wierzy w pewne mity rowerowe, które tak naprawdę nie mają żadnego uzasadnienia. Co gorsza, niektóre z tych błędnych przekonań mogą być wręcz szkodliwe – zarówno dla Twojego bezpieczeństwa, jak i domowego budżetu. Dzisiaj na celownik weźmiemy najpopularniejsze mity związane z rowerami i postaramy się je obalić.

  Czytaj więcej
 • Licznik rowerowy – niezbędnik czy gadżet?
  Licznik rowerowy – niezbędnik czy gadżet?
  156 Wyświetlenia

  Liczniki rowerowe były kiedyś obowiązkowym wyposażeniem każdego jednośladu, ale wraz z coraz większą popularyzacją smartfonów odeszły w cień i straciły swoją popularność. Nie trzeba było jednak długo czekać na ich powrót do łask, który zapewniły im całkowicie nowe funkcje, takie jak między innymi mierzenie międzyczasów oraz aktualnego nachylenia nawierzchni, a nawet dokładnej nawigacji satelitarnej GPS

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 51 (5 Pages)

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło