Kategorie

Informacje

Raty Santander

  Zdrowie i lifestyle Technikalia
 • Kiedy warto zainwestować w amortyzator powietrzny?
  Kiedy warto zainwestować w amortyzator powietrzny?
  69 Views

  W amortyzatory wyposażone są wszystkie rowery przeznaczone do jazdy po nierównym terenie, zwłaszcza trekkingowe i górskie, a część producentów zaopatruje w nie również rowery miejskie i dziecięce. Dobry amortyzator do roweru znacząco zwiększa komfort jazdy.

  Czytaj więcej
 • Rower do 1500 zł – na co zwrócić uwagę?
  Rower do 1500 zł – na co zwrócić uwagę?
  21 Views

  Jednym z czynników decyzyjnych podczas zakupu roweru jest cena. W budżecie około 1500 zł można kupić dobry rower trekkingowy, górski lub miejski, na którym jazda będzie przyjemnością. Jednocześnie trzeba być świadomym zalet, ale i słabości takiego rozwiązania. Na co zwracać uwagę i jaki rower do 1500 zł kupić?

  Czytaj więcej
 • Jak poradzić sobie z piszczącymi hamulcami?
  Jak poradzić sobie z piszczącymi hamulcami?
  52 Views

  Piszczące hamulce potrafią doprowadzić do szału, rozpaczy i białej gorączki. Niby drobiazg, ale istotny, gdyż oznacza, że dzieje się z nimi coś niedobrego. Czasami jednak, mimo tego, że pozornie wszystko w porządku, hamulce nadal wydają niepokojące dźwięki. O czym świadczy piszczenie przy hamowaniu?

  Czytaj więcej
 • Rodzaje hamulców rowerowych
  Rodzaje hamulców rowerowych
  11 Views

  Dobre i sprawne hamulce są gwarancją, że nie zawiodą w najmniej odpowiednim momencie. Muszą sprawdzić się w każdych warunkach i w niespodziewanych sytuacjach. Istnieją różne typy hamulców rowerowych. Czym się różnią, które będą najlepsze do określonych potrzeb i na które się zdecydować?

  Czytaj więcej
 • Zabezpieczenia rowerowe – jakie wybrać?
  Zabezpieczenia rowerowe – jakie wybrać?
  16 Views

  Rowery są i będą na celowniku złodziei. Nie ma tu specjalnie znaczenia, czy jest to budżetowy rower, czy jeden z tych topowych modeli za kilkadziesiąt tysięcy złotych – każdy może wpaść w niepowołane ręce, a tego z pewnością nikt sobie nie życzy. Dlatego obowiązkowym akcesorium do roweru jest dobre zapięcie. Wybór łańcuchów, linek, kłódek oraz innych rozwiązań jest naprawdę spory.

  Czytaj więcej
 • 8 częstych błędów eksploatacyjnych. Tego nie rób ze swoim rowerem!
  8 częstych błędów eksploatacyjnych. Tego nie rób ze swoim rowerem!
  17 Views

  O rower trzeba dbać, wykonywać okresowe przeglądy oraz eksploatować go zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta. Wtedy – i tylko wtedy – pojazd dobrze posłuży przez wiele sezonów. Przedstawiamy najczęstsze błędy eksploatacyjne, które sprawiają, że rower szybciej się niszczy.

  Czytaj więcej
 • Uniwersalny rower na każdą okazję, czy istnieje coś takiego?
  Uniwersalny rower na każdą okazję, czy istnieje coś takiego?
  61 Views

  Wiele osób poszukując roweru, nie rozgląda się za specjalistyczną maszyną do zadań specjalnych, lecz chce kupić rower wielofunkcyjny (uniwersalny), którym pojeździ i w mieście, i wybierze się na wycieczkę rowerową za miasto, a nawet pobuszuje po polach i lasach. W związku z tym pojawia się pytanie „do czego ma służyć rower”?

  Czytaj więcej
 • 6 przydatnych akcesoriów rowerowych. Warto je mieć!
  6 przydatnych akcesoriów rowerowych. Warto je mieć!
  57 Views

  Dla jednych rower to zwyczajny pojazd do przemieszczania się z punktu A i B, dla innych użyteczne narzędzie do uprawiania sportu i rekreacji, dla jeszcze odrębnej grupy ludzi jest to rzecz związana z pewnym stylem życia. Niezależnie od tego, jakim typem rowerzysty jesteś, przydadzą Ci się te akcesoria rowerowe.

  Czytaj więcej
 • Rama carbonowa czy aluminiowa – wady i zalety
  Rama carbonowa czy aluminiowa – wady i zalety
  130 Views

  Rama rowerowa jest elementem spajającym całość konstrukcji – to na nią oddziałują największe przeciążenia i to od niej zależą takie cechy jak waga, odporność, czy komfort jazdy. Parametry te są definiowane m.in. przez zastosowane materiały. Rozważając zakup roweru, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zrobiony jest model.

  Czytaj więcej
 • Zdrowotne korzyści z jazdy na rowerze i wpływ na organizm
  Zdrowotne korzyści z jazdy na rowerze i wpływ na organizm
  41 Views

  Każda aktywność fizyczna stanowi korzyść dla ciała i dla ducha – nie bez powodu mówi się, że sport to zdrowie, a lekarze, dietetycy i fizjoterapeuci nieustannie zalecają prowadzenie zdrowego stylu życia. Ale co to właściwie oznacza i jakie realne korzyści można odnieść z jazdy na rowerze?

  Czytaj więcej
 • Dobre oświetlenie rowerowe, czyli jakie?
  Dobre oświetlenie rowerowe, czyli jakie?
  80 Views

  W myśl przepisów ruchu drogowego oświetlenie roweru jest obowiązkowym elementem wyposażenia tego pojazdu. Jego brak może skończyć się nie tylko mandatem, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla kierującego oraz innych uczestników ruchu. Z tego względu lampka rowerowa powinna nie tylko „być”, ale przede wszystkim zapewniać dobrą widoczność.

  Czytaj więcej
 • Prezent na mikołajki i pod choinkę dla rowerzysty na święta
  Prezent na mikołajki i pod choinkę dla rowerzysty na święta
  25 Views

  Ach, święta… świąteczna atmosfera, rodzinne spotkania, unoszący się w powietrzu wszędobylski zapach cynamonu, goździków i pomarańczy. A do tego prezenty! Każdy lubi je otrzymywać, ale trzeba też coś dać od siebie. I tu pojawia się pytanie: co kupić na prezent świąteczny? Co na mikołajki, a co pod choinkę na gwiazdkę?

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 19 (2 Pages)