• -4 699,00 zł

Rower GT Grade Carbon Pro 2021

Zaoszczędź 4 699,00 zł
14 300,00 zł Zaoszczędź 4 699,00 zł
18 999,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 18 999,00 zł
Kolor
Rozmiar koła
Rozmiar ramy
Obecnie brak na stanie Ilość help_outlineZapytaj o produkt
Rower GT Grade Carbon Pro 2021

Rower GT Grade Carbon Pro 2021

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Kup za 150,00 zł i otrzymaj darmową dostawę

GT Grade Carbon Pro - czysta perfekcja

GT Grade Carbon Pro to najwyższy model wśród rowerów gravel jakie marka GT przygotowała w swojej ofercie. Model Grade Carbon Pro to najbardziej dopracowana i najlepiej wyposażona maszyna, która sprosta wymaganiom i trasą z najwyższej półki. Rama w prezentowanego modelu to klasa sama w sobie. Po pierwsze karbonowa lekka i trzymała konstrukcja. Po drugie tzw. pływające rury tylnego trójkąta, które sprawiają, że rower zachowuje najwyższe właściwości komfortu w każdym terenie. Po trzecie technologia Dual Fiber Dynamics, która sprawi, że to Ty będziesz posiadał kontrolę nad rowerem a dodatkowo zużyjesz mniej siły na techniczne i trudne podjazdy.

Ostatnim dodatkiem jest Triple Triangle, który zaoferuje efekty pedałowanie oraz większą sztywność. Podsumowując rama to prawdziwy majstersztyk, który łączy wszystko to co najlepsze w marce GT. Przechodząc dalej nie sposób nie zauważyć zewnętrznie prowadzonych pancerzy, które ułatwią serwisowanie GT Grade Carbon Pro. 

Rower gravel GT Grade Carbon Pro 2021 – tylko to co najlepsze

System napędowy modelu GT Grade Carbon to również prawdziwy rewolucja w świecie graveli. Dotychczas wykorzystywane systemy szosowe jak np. Shimano 105, został zastąpiony rozwiązaniem 1x11 w oparciu o połączenie grupy górskiej Shimano XT i gravelowej Shimano GRX. Stopniowanie tylnej kasety Shimano XT 11-42T wraz z przednią jedno blatową korbą Praxis Zayante Carbon 42T umożliwią poruszanie się w dowolnym terenie wraz z możliwością odnalezienia najbardziej pożądanego przełożenia dla Ciebie. Manetki wraz z tylną przerzutką Shimano GRX810 Shadow Plus sprawiają, że zmiana biegów w GT Grade Carbon jest czystą przyjemnością. Dodatkowo prawa manetka posłuży Ci za obsługę sztyce opuszczanej TransX (dropper) dzięki, której zawsze będziesz mógł ustawić siodełko w pozycji wygodnej dla Ciebie. Szaleństwo w terenie dzięki niej będzie jeszcze łatwiejsze do realizowania.

Oczekujesz od hamulców świetnej modulacji i siły hamowania? świetnie trafiłeś. Hamulce hydrauliczne Shimano GRX810 wraz z tarczami 160mm ułatwią Ci zatrzymanie się w każdej sytuacji. Rama, napęd i hamulce już za nami, teraz czas na parę słów o kołach, które również zostały świetnie doposażone. Obręcze marki Stans’s przygotowane do przejścia na system tubeless oraz opony zwijane marki WTB Nano Light w szerokości 40mm. Ich uniwersalny bieżnik sprawdzi się zarówno na odcinkach szosowych jak i bardziej wymagających leśnych warunkach. Dopełnieniem roweru gravel GT Grade Carbon Pro 2021 otrzymał kierownice szosową z flarą o wygięciu 16 stopni.

GT Grade Carbon Pro - dla kogo?

Rower GT Grade Carbon Pro to naprawdę dopracowany rower gravel, który śmiało można polecić każdemu entuzjaście szaleństwa zarówno na szosie jak i terenie. Model Grade Carbon Pro 2021 posiada niezrównaną ilość miejsc montażowych pod koszyki na bidon jaki asortyment wyprawowy. Dodatkowo zmyślny widelec przedni umożliwia ustawienie odpowiedniego kąta w zależności, czy chcesz grzać pełną parą, czy też podróżować z licznymi bagażami. Rower GT Grade Carbon Pro udowadnia, że gravel może być funkcjonalny i przemyślany a zarazem świetnie się prezentować.

Rower gravel GT Grade Carbon Pro 2021 – zalety:

- karbonowa rama

- dropper TransX

- tarczowe hamulce hydrauliczne Shimano GRX810

- świetne i mocno koła zbudowane na obręczach Stan's

Ilość biegów
11
Materiał ramy
carbon
Amortyzacja
sztywny widelec
Płeć
męskie
Przerzutka tył
Shimano GRX
Kolor
czarny
Rama
Grade Carbon Frame, Triple Triangle Design feat. Floating Seatstays, 12x142 Thru Axle, Flat Mount Disc (160mm), Tapered Headtube, Di2 and Dropper Compatible, PF30
Widelec
Grade Carbon Fork, Tapered Carbon Steerer, 12x100 Thru Axle, Flat Mount Disc (160mm), Adjustable Flip Chip
Przerzutka tylna
Shimano GRX RX810 Shadow Plus
Kaseta/wolnobieg
Shimano XT, 11-42, 11-speed
Łańcuch
Shimano HG601, 11-speed
Korba
Praxis Zayante Carbon-S, 42t
Tarcze hamulcowe
Shimano RT800 160/160 mm
Obręcze
Stan's NoTubes Crest MK3, 28h, Tubeless Ready
Szprychy
Stainless steel, 14g
Opony
WTB Nano TCS Light, 700 x 40c, Tubeless Ready
Kierownica
GT DropTune, Double-butted 6061 Alloy bar
Mostek
GT 3D Forged SL Alloy, 31.8
Chwyty
GT Gravel Grip Premium Tape
Siodło
Fabric Scoop Shallow/ Elite, Cr-Mo Rails
Sztyca
TransX YSPI01 Dropper Post, 50mm, 27.2
*
Produkty mogą różnić się do tych przedstawionych na zdjęciach jak i od specyfikacji podanej w opisie.

Brak opinii klientów w tej chwili.

JAK WYBRAĆ ROZMIAR RAMY ROWEROWEJ?

Aby móc w pełni rozkoszować się przyjemnością płynącą z jazdy Twoim nowym rowerem, musisz najpierw prawidłowo dobrać rozmiar jego ramy. W przeciwnym wypadku korzystanie z Twojego nowego sprzętu może powodować dyskomfort, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa. Ale nie martw się na zapas – mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pokażą Ci, jak dobrać rozmiar ramy rowerowej!

Rama rowerowa – rozmiar. Zanim zaczniesz

Należy pamiętać o tym, że nawet ramy przeznaczone to tego samego rodzaju kolarstwa mogą mieć nieco różną geometrię. Na całokształt mają wpływ również inne wymiary, jak na przykład kąt główki ramy (α), kąt rury podsiodłowej (β), efektywna długość górnej rury – (x), długość tylnego trójkąta ramy (y) lub baza kół (z). Najczęściej spotykane rozmiary ram to od 17” do 21”, lub w przypadku rowerów szosowych od 50cm do 57cm.

Geometria ramy ma ogromne znaczenie!

To, w jaki sposób będzie prowadzić się Twój nowy rower, w dużej mierze zależeć będzie od kształtu oraz geometrii jego ramy. Co ciekawe, nawet zmiany rzędu 1° czy 2° mogą znacząco wpłynąć na zachowanie i właściwości jezdne jednośladu.

Przykładowo, rowery górskie o ostrzejszym kącie główki (czyli kącie, pod którym zamocowany jest amortyzator) są stabilniejsze przy dużych prędkościach, ale okupują to koniecznością użycia większej siły w celu zmiany kierunku poruszania się roweru.

Z drugiej strony spektrum mamy rowery szosowe, czyli maszyny zaprojektowane z myślą o osiąganiu ogromnych szybkości. Wymuszają one mocno pochyloną sylwetkę, co jest niezwykle pożądane w trakcie wyścigu, ale po kilku godzinach spędzonych w siodle zaczyna powodować duży dyskomfort. Dlatego też rama wyścigowych szos posiada zazwyczaj węższy rozstaw kół oraz ostrzejsze kąty zapewniające maksymalną aerodynamikę. Dla kontrastu rowery szosowe endurance oferują bardziej wyprostowaną pozycję, która pozwala na wygodne pokonywanie długich tras, kosztem nieco mniejszej prędkości.

Jak dobrać rozmiar roweru?

Odpowiednio dobrana geometria jednośladu to jednak nie wszystko, czego potrzebuje dobra rama rowerowa – rozmiar jest równie ważny! Zbyt duża rama będzie powodowała problemy z wsiadaniem na rower oraz sprawi, że ciężko będzie Ci dosięgnąć do pedałów. Z kolei zbyt niska rama będzie powodować duży dyskomfort i pogarszać efektywność pedałowania.

Zatem jak dobrać rozmiar roweru? Poszukiwania idealnego wymiaru ramy powinieneś zacząć od zagospodarowania sobie kilku wolnych minut oraz znalezienia jakiejś miary. Przedstawiamy sposób jak dobrać i zmierzyć rozmiar ramy rowerowej.

Najbardziej efektywny i dokładny sposób doboru rozmiaru ramy odbywa się poprzez zmierzenie długości wewnętrznej strony naszej nogi, czyli przekroku. Innymi słowy jest to odległość od krocza do ziemi. Przekrok musi być mniejszy od wysokości ramy – zagwarantuje nam to wygodę oraz uchroni przed poważną kontuzją w momencie, w którym z jakiegoś powodu trzeba byłoby szybko zeskoczyć z roweru (lądując stopami na ziemi nie uderzysz ramą w czułe miejsce).

Pomiaru przekroku można dokonać, stojąc boso przy ścianie i zaznaczając na niej ołówkiem najwyższy punkt w kroku. Następnie należy zmierzyć odległość od zaznaczonego punktu do podłogi. Żeby ułatwić pomiar, można do tego celu użyć książki, przykładając ją grzbietem do ściany.

Tak zmierzona odległość będzie wartością bazową, na podstawie której będziemy określać wysokość, jaką powinna posiadać nasza rama rowerowa. Rozmiar przekroku musimy następnie przemnożyć przez podane poniżej przeliczniki w zależności od rodzaju roweru, jaki nas interesuje:

  • dla roweru górskiego na kołach 26” lub 27,5” – przez 0,226; – rozmiar ramy wyrażony w calach.

  • dla roweru górskiego na kołach 29” – przez 0,238; – rozmiar ramy wyrażony w calach.

  • dla rowerów trekkingowych, crossowych i miejskich – przez 0,25. – rozmiar ramy wyrażony w calach.

Pozwoli Ci to uzyskać przybliżone rozmiary ram rowerowych wyrażane w calach.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w naszych obliczeniach nie uwzględniliśmy rowerów szosowych. Stało się tak dlatego, że zwyczajowo rozmiary ram rowerowych wyrażane są w calach, podczas gdy wysokość szos podawana jest w centymetrach.

Dlatego też, jeśli chcesz kupić rower szosowy, to otrzymany wcześniej przekrok przemnóż przez 0,66. Współczynnik ten pozwoli Ci otrzymać przybliżony rozmiar ramy wyrażony w centymetrach.

Matematyka to nie wszystko

Pamiętaj jednak, że powyższe wyliczenia zapewniają tylko teoretyczny pogląd na to, jakie rozmiary ram rowerowych będą dla Ciebie odpowiednie. Może okazać się, że wyliczony rozmiar ramy wyniesie na przykład 19”, ale w praktyce okaże się, że lepiej będziesz czuć się, jeżdżąc na rowerze w rozmiarze 21”.

To, jaki rozmiar ramy rowerowej będzie dla Ciebie odpowiedni, zależeć będzie także od typu roweru – przykładowo, w przypadku rowerów górskich posiadających koła 26” lub 27,5” lepszym wyborem będą mniejsze rozmiary ram niż w rowerach trekkingowych. Dlatego też, jeżeli tylko masz taką możliwość, to warto udać się do pobliskiego sklepu rowerowego i tam fizycznie „przymierzyć się” do roweru.

Przeczytaj też artykułjak dobrać rozmiar koła.

Nie jesteś pewny, jaki rozmiar ramy wybrać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

W Republice Rowerowej dosłownie żyjemy rowerami i wszystkim, co jest z nimi związane. Dlatego też chętnie pomożemy Ci w doborze zarówno odpowiedniego jednośladu, jak i wysokości jego ramy! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wachlarz sprzętów – od rowerów miejskich i trekkingowych, przez górale i e-bike, a kończąc na aerodynamicznych szosach.

Jak wybrać rozmiar ramy rowerowej – tabela

Długość wewnętrznej strony nogi [cm]

Rozmiar ramy w calach

Rozmiar ramy w cm

Rower MTB koła 26” i 27,5”

Rower MTB koło 29”

Rower trekkingowy, crossowy i miejski

Rower szosowy

66

15

16

17

44

68

15

16

17

45

70

16

17

18

46

72

16

17

18

48

74

17

18

19

49

76

17

18

19

50

78

18

19

20

51

80

18

19

20

53

82

19

20

21

54

84

19

20

21

55

86

19

20

22

57

88

20

21

22

58

90

20

21

23

59

92

21

22

23

61

94

21

22

24

62

Źródło: roweroweporady.pl/rozmiar-ramy-rowerowej

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło