• -41%

Rower Kellys Spider 50 2023

Zaoszczędź 41%
1 946,41 zł Zaoszczędź 41%
3 299,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 3 299,00 zł
Kolor
Rozmiar koła
Rozmiar ramy
Obecnie brak na stanie Ilość help_outlineZapytaj o produkt
Rower Kellys Spider 50 2023

Rower Kellys Spider 50 2023

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Kup za 150,00 zł i otrzymaj darmową dostawę

Rower górski - Kellys Spider 50

Szukając roweru w okolicach 3000 zł można natrafić na szereg ofert różnych producentów, próżno jednak szukać wśród nich roweru ciekawszego niż Rower górski - Kellys Spider 50. Ten klasyczny rower do XC posiada wszelkie atrybuty uniwersalnego roweru górskiego, na który składa się odpowiedni napęd, wydajne hamulce i wytrzymały amortyzator. Gdy dodamy do tego ramę w technologii RRC otrzymujemy rower wygodny, a jednocześnie szybki, nie wymagający kosztownych serwisów. Nie ulega również wątpliwości, iż dzięki swojemu  designowi  Kellys Spider 50 jest maszyną potrafiącą się wyróżnić na tle konkurencji. Dlatego gdy szukasz roweru w tym budżecie jest to maszyna właśnie dla ciebie. 

Solidny rower z aluminiową ramą - Spider Kellys 2023

Rower górski - Kellys Spider 50 jest rowerem dla Ciebie gdy szukasz maszyny szybkiej, o efektownym wyglądzie, potrafiącej sobie poradzić ze stromym podjazdem jak i zapewniającej precyzje w ostrych zakrętach. Siłą tego modelu jest jego wyposażenie stawiające go w pierwszym rzędzie najciekawszych budżetowych rowerów. Najważniejszym elementem wyróżniającym Rower górski - Kellys Spider 50 jest jego rama w technologii Race Ready Concept mającej na celu stworzenie roweru w wygodnego, a jednocześnie szybkiego dzięki zastosowaniu odpowiedniej geometrii.

Poza ramą Kellys Spider 50 jest wyposażony w wytrzymały amortyzator SR SUNTOUR XCM HLO. Jest to poczciwa jednostka ze stajni Suntour nie wymagająca większej uwagi serwisowej, a jednocześnie zadziwiająca swoją wytrzymałością. Producent tworząc opisywany model pomyślał także o użytkownikach wykorzystujących go także w miejskim gąszczu, w związku z tym wyposażył Rower górski - Kellys Spider 50 w blokadę skoku pozwalającą zaoszczędzić energię w przypadku poruszania się po utwardzonej nawierzchni. Uzupełnieniem roweru jest napęd 3x8 ze stajni Shimano oparty, o pancerną przerzutkę Shimano Altus z tyłu. Jego zastosowanie powoduje, iż nie będziesz musiał się przejmować się drogimi naprawami w trakcie kolejnych sezonów rowerowych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż rower Rower górski - Kellys Spider 50 wyposażony jest w komplet hamulców hydraulicznych, które idealnie sprawdzą się w trakcie jazdy w cięższym terenie lub dłuższych wycieczek. 

Spider 50 2023 - Niedrogi rowerowe terenowy

Rower górski - Kellys Spider 50 jest jedną z najciekawszych opcji na rynku. Za nieco ponad 3000 zł otrzymujesz rower na pełnym Shimano, z odpowiednim amortyzatorem i hamulcami wystarczającymi do jazdy na co dzień niezależnie od terenu, po którym się poruszasz. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż decydując się na Kellys Spider 50 otrzymujesz rower, który możesz  wyposażyć we  wszelkie niezbędne akcesoria takie jak bidon, błotniki czy bagażnik rowerowy. Biorąc pod uwagę powyższe oraz pamiętając o jakości i gwarancji, wiążącej się z zakupem roweru marki Kellys jest to rower śmiało godny polecenia.

Rower górski Kellys Spider 30 2023 – zalety:

- przedni amortyzator SR Suntour XCM HLO

- nowoczesne wzornictwo i malowanie

- uniwersalna i ceniona konstrukcja 


Ilość biegów
24
Materiał ramy
aluminium
Amortyzacja
przednia
Płeć
męskie
Przerzutka tył
Shimano ALTUS
Kolor
biały
czarny
czerwony
Rama
KELLYS Alutec RRC 29 - Race Ready Concept
Widelec
SR SUNTOUR XCM HLO (29), 100mm, coil / Speed Lockout
Przerzutka przednia
SHIMANO TY700 (34.9mm)
Przerzutka tylna
SHIMANO Altus M310 (direct mount)
Kaseta/wolnobieg
SHIMANO CS-HG200-8 (11-32T)
Łańcuch
KMC Z8 (110 links)
Manetki
SHIMANO SL-M310 Rapidfire Plus
Korba
SHIMANO TY501 (42x34x24T) - length 175mm
Wkład suportu
cartridge (122mm)
Hamulce
SHIMANO MT200 Hydraulic Disc lub KLS 1600 Hydraulic Disc
Tarcze hamulcowe
160mm front / 160mm rear
Dźwignie hamulcowe
SHIMANO BL-MT200
Obręcze
KLS Draft Disc 622x21 (32 holes)
Piasty
alloy / SHIMANO TX505 Disc Center Lock (32 holes)
Szprychy
steel
Opony
IMPAC Ridgepac lub INNOVA 54-622 (29x2.10)
Kierownica
KLS Active RiseBar - diam 31.8mm / rise 18mm / width 680mm
Mostek
KLS Active - diam 28.6mm / bar bore 31.8mm / 8° / length 75mm (M), 90mm (L)
Chwyty
KLS Advancer
Stery
semi-integrated
Siodło
KLS Sentinel 2
Sztyca
KLS Active - diam 30.9mm / length 300mm (M), 350mm (L - XL)
*
Produkty mogą różnić się do tych przedstawionych na zdjęciach jak i od specyfikacji podanej w opisie.

Brak opinii klientów w tej chwili.

JAK WYBRAĆ ROZMIAR RAMY ROWEROWEJ?

Aby móc w pełni rozkoszować się przyjemnością płynącą z jazdy Twoim nowym rowerem, musisz najpierw prawidłowo dobrać rozmiar jego ramy. W przeciwnym wypadku korzystanie z Twojego nowego sprzętu może powodować dyskomfort, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa. Ale nie martw się na zapas – mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pokażą Ci, jak dobrać rozmiar ramy rowerowej!

Rama rowerowa – rozmiar. Zanim zaczniesz

Należy pamiętać o tym, że nawet ramy przeznaczone to tego samego rodzaju kolarstwa mogą mieć nieco różną geometrię. Na całokształt mają wpływ również inne wymiary, jak na przykład kąt główki ramy (α), kąt rury podsiodłowej (β), efektywna długość górnej rury – (x), długość tylnego trójkąta ramy (y) lub baza kół (z). Najczęściej spotykane rozmiary ram to od 17” do 21”, lub w przypadku rowerów szosowych od 50cm do 57cm.

Geometria ramy ma ogromne znaczenie!

To, w jaki sposób będzie prowadzić się Twój nowy rower, w dużej mierze zależeć będzie od kształtu oraz geometrii jego ramy. Co ciekawe, nawet zmiany rzędu 1° czy 2° mogą znacząco wpłynąć na zachowanie i właściwości jezdne jednośladu.

Przykładowo, rowery górskie o ostrzejszym kącie główki (czyli kącie, pod którym zamocowany jest amortyzator) są stabilniejsze przy dużych prędkościach, ale okupują to koniecznością użycia większej siły w celu zmiany kierunku poruszania się roweru.

Z drugiej strony spektrum mamy rowery szosowe, czyli maszyny zaprojektowane z myślą o osiąganiu ogromnych szybkości. Wymuszają one mocno pochyloną sylwetkę, co jest niezwykle pożądane w trakcie wyścigu, ale po kilku godzinach spędzonych w siodle zaczyna powodować duży dyskomfort. Dlatego też rama wyścigowych szos posiada zazwyczaj węższy rozstaw kół oraz ostrzejsze kąty zapewniające maksymalną aerodynamikę. Dla kontrastu rowery szosowe endurance oferują bardziej wyprostowaną pozycję, która pozwala na wygodne pokonywanie długich tras, kosztem nieco mniejszej prędkości.

Jak dobrać rozmiar roweru?

Odpowiednio dobrana geometria jednośladu to jednak nie wszystko, czego potrzebuje dobra rama rowerowa – rozmiar jest równie ważny! Zbyt duża rama będzie powodowała problemy z wsiadaniem na rower oraz sprawi, że ciężko będzie Ci dosięgnąć do pedałów. Z kolei zbyt niska rama będzie powodować duży dyskomfort i pogarszać efektywność pedałowania.

Zatem jak dobrać rozmiar roweru? Poszukiwania idealnego wymiaru ramy powinieneś zacząć od zagospodarowania sobie kilku wolnych minut oraz znalezienia jakiejś miary. Przedstawiamy sposób jak dobrać i zmierzyć rozmiar ramy rowerowej.

Najbardziej efektywny i dokładny sposób doboru rozmiaru ramy odbywa się poprzez zmierzenie długości wewnętrznej strony naszej nogi, czyli przekroku. Innymi słowy jest to odległość od krocza do ziemi. Przekrok musi być mniejszy od wysokości ramy – zagwarantuje nam to wygodę oraz uchroni przed poważną kontuzją w momencie, w którym z jakiegoś powodu trzeba byłoby szybko zeskoczyć z roweru (lądując stopami na ziemi nie uderzysz ramą w czułe miejsce).

Pomiaru przekroku można dokonać, stojąc boso przy ścianie i zaznaczając na niej ołówkiem najwyższy punkt w kroku. Następnie należy zmierzyć odległość od zaznaczonego punktu do podłogi. Żeby ułatwić pomiar, można do tego celu użyć książki, przykładając ją grzbietem do ściany.

Tak zmierzona odległość będzie wartością bazową, na podstawie której będziemy określać wysokość, jaką powinna posiadać nasza rama rowerowa. Rozmiar przekroku musimy następnie przemnożyć przez podane poniżej przeliczniki w zależności od rodzaju roweru, jaki nas interesuje:

  • dla roweru górskiego na kołach 26” lub 27,5” – przez 0,226; – rozmiar ramy wyrażony w calach.

  • dla roweru górskiego na kołach 29” – przez 0,238; – rozmiar ramy wyrażony w calach.

  • dla rowerów trekkingowych, crossowych i miejskich – przez 0,25. – rozmiar ramy wyrażony w calach.

Pozwoli Ci to uzyskać przybliżone rozmiary ram rowerowych wyrażane w calach.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w naszych obliczeniach nie uwzględniliśmy rowerów szosowych. Stało się tak dlatego, że zwyczajowo rozmiary ram rowerowych wyrażane są w calach, podczas gdy wysokość szos podawana jest w centymetrach.

Dlatego też, jeśli chcesz kupić rower szosowy, to otrzymany wcześniej przekrok przemnóż przez 0,66. Współczynnik ten pozwoli Ci otrzymać przybliżony rozmiar ramy wyrażony w centymetrach.

Matematyka to nie wszystko

Pamiętaj jednak, że powyższe wyliczenia zapewniają tylko teoretyczny pogląd na to, jakie rozmiary ram rowerowych będą dla Ciebie odpowiednie. Może okazać się, że wyliczony rozmiar ramy wyniesie na przykład 19”, ale w praktyce okaże się, że lepiej będziesz czuć się, jeżdżąc na rowerze w rozmiarze 21”.

To, jaki rozmiar ramy rowerowej będzie dla Ciebie odpowiedni, zależeć będzie także od typu roweru – przykładowo, w przypadku rowerów górskich posiadających koła 26” lub 27,5” lepszym wyborem będą mniejsze rozmiary ram niż w rowerach trekkingowych. Dlatego też, jeżeli tylko masz taką możliwość, to warto udać się do pobliskiego sklepu rowerowego i tam fizycznie „przymierzyć się” do roweru.

Przeczytaj też artykułjak dobrać rozmiar koła.

Nie jesteś pewny, jaki rozmiar ramy wybrać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

W Republice Rowerowej dosłownie żyjemy rowerami i wszystkim, co jest z nimi związane. Dlatego też chętnie pomożemy Ci w doborze zarówno odpowiedniego jednośladu, jak i wysokości jego ramy! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wachlarz sprzętów – od rowerów miejskich i trekkingowych, przez górale i e-bike, a kończąc na aerodynamicznych szosach.

Jak wybrać rozmiar ramy rowerowej – tabela

Długość wewnętrznej strony nogi [cm]

Rozmiar ramy w calach

Rozmiar ramy w cm

Rower MTB koła 26” i 27,5”

Rower MTB koło 29”

Rower trekkingowy, crossowy i miejski

Rower szosowy

66

15

16

17

44

68

15

16

17

45

70

16

17

18

46

72

16

17

18

48

74

17

18

19

49

76

17

18

19

50

78

18

19

20

51

80

18

19

20

53

82

19

20

21

54

84

19

20

21

55

86

19

20

22

57

88

20

21

22

58

90

20

21

23

59

92

21

22

23

61

94

21

22

24

62

Źródło: roweroweporady.pl/rozmiar-ramy-rowerowej

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło