Rowery dla dzieci

Wybór rowerów, wśród tych dedykowanych dla dzieci, jest równie duży jak wśród rowerów dla dorosłych. Dlatego bez przeszkód można dobierać rower dla dziecka według jego wieku, umiejętności jazdy i upodobań. Różne rozmiary ram i kół pozwolą na odpowiednie dopasowanie roweru. Dobrze dobrany rower dla dziecka pod względem rozmiaru i rodzaju może sku...

Wybór rowerów, wśród tych dedykowanych dla dzieci, jest równie duży jak wśród rowerów dla dorosłych. Dlatego bez przeszkód można dobierać rower dla dziecka według jego wieku, umiejętności jazdy i upodobań. Różne rozmiary ram i kół pozwolą na odpowiednie dopasowanie roweru. Dobrze dobrany rower dla dziecka pod względem rozmiaru i rodzaju może skutecznie zachęcić małego rowerzystę do jazdy. Chcesz kupić rower dla dziecka z przerzutkami lub z bocznymi kółkami? Żaden problem, na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

Czytaj więcej

Rowery dla dzieci There are 59 products.

Podkategorie

 • Rowery dziecięce 12 cali

  Prawdopodobnie rower dla dziecka z grupy kół o średnicy 12” będzie pierwszym rowerem dziecka. Warto więc zadbać o to, żeby już od najmłodszych lat nabierało umiejętności jazdy i podstawowych nawyków. Bogata oferta kolorystyczna wśród modeli dla dziewczynek jak i dla chłopców z pewnością pozwoli na wybór odpowiedniego rowerka.

  Koła o średnicy 12” to najmniejsze z dostępnych rowerowych kół. Rower dla dziecka z takimi kołami jest to idealne do rozpoczęcia nauki jazdy na rowerze przez dzieci. Zdecydowana większość modeli jest wyposażona w kółka boczne, które w razie potrzeby można szybko i łatwo zdemontować. Można również wybierać spośród modeli aluminiowych i stalowych. • Rowery dziecięce 16 cali

  Rowerek dla dziewczynki czy dla chłopaka? Rama aluminiowa czy stalowa? Wybór wśród segmentu rowerów na kołach o średnicy 16” pozwoli Ci znaleźć idealny rower dla dziecka. Pomóż dziecku odkrywać nowe atrakcje z wspaniałymi pojazdami zaprojektowanymi specjalnie dla najmłodszych rowerzystów. rowerek dostarczy dziecku niesamowitej frajdy, a z jego twarzy długo nie będzie schodzić uśmiech.

  Zdobywanie umiejętności jazdy na rowerze powinno być dla dziecka przyjemnością. Dzięki bocznym kółkom, będzie czuło się bezpiecznie, a kiedy będzie chciało spróbować jechać samodzielnie, wtedy łatwo i szybko można zdemontować podpórki. Rower dla dziecka na kołach o średnicy 16” idealnie nadaje się do rozpoczęcia nauki jazdy na rowerze lub rozwijaniu tej umiejętności nabytej wcześniej na mniejszym rowerku.
 • Rowery dziecięce 20 cali

  Rower dla dziecka  występuje w różnych rozmiarach i z różnym wyposażeniem. Wśród rowerów z kołami o rozmiarze 20” znaleźć już można modele z przerzutkami, ale również bez nich. Do niektórych modeli wciąż można zamocować kółka boczne, które ułatwią młodemu rowerzyście naukę jazdy. Każde dziecko marzy o tym, żeby mieć swój wyjątkowy rower. W ofercie rowerów dziecięcych na kołach o rozmiarze 20” można znaleźć modele zarówno na ramach aluminiowych jak i stalowych. Rower dla dziecka może  być również wyposażony w napęd z przerzutkami lub bez. Kształtami i wyposażeniem przypominają już większe rowery dla dorosłych.

 • Rowery młodzieżowe...

  Rower młodzieżowy to rower na kołach 24” lub 26”. Często modele posiadają kilka rozmiarów ram, wśród których można szukać idealnego dopasowania. Spotkać można również modele, których rozmiar ram jest ten sam, ale różni je jedynie rozmiar kół, więc wybór jest bardzo duży. 

  Spośród rowerów młodzieżowych możemy wyodrębnić rowery dla chłopca i dziewczynki. Podobnie jak w przypadku większych rowerów, rower młodzieżowy występuje z ramami aluminiowymi i stalowymi. W zdecydowanej większości modeli znaleźć już można napędy z przerzutkami, a w pozostałym osprzęcie często nie odbiegają od rowerów dla dorosłych.

  Wybierając rozmiar ramy polecamy przeczytać nasz artykuł: https://republikarowerowa.pl/porady/artykul/jak-wybrac-rozmiar-ramy-rowerowej.html

 • Rowery dziecięce biegowe
na stronie
Pokaż 1 - 15 z 59
Pokaż 1 - 15 z 59

Rowery dla dziecka, podobnie jak rower dla dorosłego, występuje z różnymi rodzajami ram, z różnym rozmiarem kół i różnym wyposażeniem. Podobnie jest też z materiałem wykonania ramy. Rower dla dziecka z aluminiową ramą będzie nieco lżejszy niż jego odpowiednik z ramą stalową, jednak będzie też droższy.. Rower dla dziecka najczęściej posiada koła o rozmiarach 12”, 16”, 20”, 24” oraz  26”. Rower dla dziecka może  występować bez pedałów. Kiedy dziecko jest jeszcze za małe, żeby jeździć na zwykłym rowerku, rower biegowy zmusza je do odpychania i uczenia się zachowania równowagi. Rower dla dziecka o kołach 12” i 16” najczęściej wyposażony jest w regulowane kółka boczne. Kiedy dziecko będzie chciało uczyć się jazdy bez nich, zawsze można je szybko zdemontować. Producenci często tworzą rowery dedykowane specjalnie dla chłopców lub dziewczynek. Są to odpowiednio przeskalowane rowery, najczęściej miejskie lub górskie. W większych rowerach dziecięcych znaleźć można też napędy z przerzutkami nie różniącymi się od tych zastosowanych w modelach dla dorosłych.